22 Ocak 2005 Kartepe - Maşukiye

Bayramın 3. günü; Sabah 9 gibi yola çıktık. Yaklaşık 150 km sonra 11 gibi sapanca gölüne varmıştık, Göl kenarında biraz dolaştıktan sonra buranın yaz aylarında gelinebilecek bir yer olduğuna karar verip, yönümüzü maşukiye tarafına çevirdik.
Maşukiye; Kartepe tabelasını görünce dayanamayıp zirveye doğru çıkmaya başladık, sanırım zirve 15 km kadar mesafede idi 11. km den sonra kar fırtınasına dayanamayıp, arabada da zincir olmamasından dolayı geriye dönüş yaptık ve yemek molası için Maşukiye VADİ Mevkiinde Şelale Restaurant da konakladık.
Salatalar, Mezeler, Gerçekten uzun zamandır bu kadar lezzetli bir yemek yememiştim. Birde Rakı Balık keyfi yaptıktan sonra hafif bir traking olayına girdik. Yolda da Sıcak Nescafe Bailey's lerimizi yudumladık; gerçekten soğuk havada sıcak nescafe Bailey's gibisi yoktur :). Bu arada fiyat listesini yazıyorum gerçekten inanılmaz.

2 Mevsim Salatası

Patlıcan Salatası

Haydari

Kremitte Mantar

Kremitte Kaşar

Peyaz Peynir

1 Küçük Rakı

2 Şişe Efes

2 Kremitte Köfte

2 Kremitte Balık

76 YTL

Afiyet Olsun :)

Gitmek isteyen olursa eğer yol tarifi veriyorum.
Gidiş ; TEM Yoluna giriyorsunuz, sapanca çıkışına kadar hiç durmadan ilerliyorsunuz, Sapanca çıkısından sonra ilk sola dönüp yaklaşık 10 km kadar ilerliyorsunuz. Maşukiye tabelasını görünce İlk sola dönüyorsunuz.
Dönüş için alternatif yol; Izmit tarafına gidip dönebilirsiniz ( Outlet Center a uğramak isterseniz ).